SadraMohajer

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  • شنبه 14 اردیبهشت 1398
  • 515 نفر
مهاجرت تحصیلی به استرالیا,هزینه تحصیل در استرالیا,شرایط مهاجرت تحصیلی دوره دکترا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

عواملی که باعث می شود این کشور برای تحصیل مناسب باشد شامل مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالای زندگی و فرصت های شغلی می باشد. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ...

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سال2019سریعترین راه مهاجرت به استرالیا میباشد و به همین جهت هم مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیاست. شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا 2019و راههای سریع مهاجرت تحصیلی به استرالیا را در این مقاله خواهیم خواند ، در سالهای اخیر مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان ایرانی بوده است. با توجه به اینکه قارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر استرالیا شانس زیادی برای کاریابی در استرالیا خواهند داشتمهاجرت تحصیلی به استرالیا علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است. مهاجرت تحصیلی به استرالیا قوانین و مراحل حقوقی خاصی دارد که بهتر است جهت انجام بهتر این پروسه با وکیل مهاجرت به استرالیا مشورت نمایید. مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سنین مختلف امکانپذیر است که ما در این نوشته نظام تحصیلی استرالیا و شرایط پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی در استرالیا را به طور کلی شرح خواهیم داد. این مقاله در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیامتعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور می باشد.

چند دلیل برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا:
شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

_کشوراسترالیا سومین کشور از جهت جذب دانشجوی بین المللی پس از انگلیس و آمریکاست در حالیکه تنها ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد. بنا به همین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جذاب تر گشته است.
_در حال حاضر ۸ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا در استرالیا واقع شده اند.
_در حدود ۲۲۰۰۰ دوره تحصیلی در ۱۱۰۰ مؤسسه آموزشی در این کشور ارائه می شود که موجب شده شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا مفاد جزئیات گوناگونی داشته باشد.
_۵ منطقه از ۳۰ منطقه برتر دنیا برای تحصیل در استرالیا قرار دارد (از لحاظ هزینه، کیفیت زندگی و شرایط شغلی)
_بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سال بورسیه تحصیلی از سوی دولت به دانشجویان ارائه می شود.
_استرالیا در رتبه بهترین کشورها با بیش از ۱۵ جایزه نوبل برای مهم ترین اکتشافات جهان در زمینه ریاضیات، زیست، شیمی و…. قرار گرفته است.(پنی سیلین، واکسن سرطان دهانه رحم، سونوگرافی، جعبه سیاه پرواز، گوش مصنوعی و….)
سیستم آموزش و پرورش در تمام نقاط استرالیا یکسان است و تنها در برخی ایالت ها تفاوت جزئی دارد.در باب شرایط  مهاجرت تحصیلی به استرالیا آموزش و پرورش از سن ۷ تا ۱۶ سال در استرالیا اجباریست و به دوره اولیه و ثانویه تقسیم می شود. دوره اولیه شامل مدرسه ابتدایی تا سال هشتم(از پیش دبستانی تا پایان سال هشتم)، دوره راهنمایی (سه یا ۴ سال)، دوره دبیرستان و یا دوره ثانویه(۲سال). دوره آموزش عالی شامل دوره های دانشگاهی و دوره های فنی و حرفه ای (VET) می شود. زبان تحصیل در مراکز آموزشی استرالیا به طور رسمی زبان انگلیسی است و تعداد محدودی از مدارس به زبان های دیگر تدریس می نمایند.

هزینه تحصیل در استرالیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا وهزینه های مهاجرت تحصیلی به استرالیا بستگی به دوره آموزشی و مرکز آموزشی خواهد داشت. دانشجویان بین المللی می بایست قبل از شروع دوره تحصیلی شهریه خود را به طور کامل پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی شامل هزینه خدمات مؤسسه و هزینه تدریس در دانشگاه می شود.
مدرسه: ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال
آموزش زبان انگلیسی: در حدود ۳۰۰ دلار در هفته
مراکز فنی و حرفه ای: ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال
دوره کارشناسی: ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال
دوره کارشناسی ارشد:۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال
دوره دکترا: ۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جهت دوره کارشناسی

طول دوره کارشناسی در دانشگاههای استرالیا ۴ سال است و اشخاصی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند می توانند مستقیمأ از دانشگاه در مقطع کارشناسی پذیرش شوند اما اگر نمرات متقاضی در مقطع دیپلم قابل قبول نباشد دوره ای به نام دوره foundation  به عنوان پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه مقصد ارائه می شود. البته این موضوع به سطع زبان متقاضی نیز بستگی خواهد داشت و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی آیلتس ۶ است. دانش آموزان امکان ورود به دوره پیش نیاز و ثبت نام در دانشگاه را با حداقل مدرک آیلتس ۵/۴ خواهند داشت. در مقطع کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی من جمله رشته های شاخه علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می شود و این جزو بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا است و  در حال حاضر امکان ورود به دوره کالج و یا پیش دانشگاهی از سن ۱۶ سال برای دانش آموزان بین المللی فراهم شده است و این افراد می  توانند در بهترین کالج های سیدنی و ملبورن تحصیل نمایند. جهت اینکه امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا را بسنجید باید شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا را بشناسید و بدانید امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا در چه شرایطی مقدوره تر میباشد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا دوره کارشناسی ارشد

در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا؛ طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاههای استرالیا ۲ سال است. دانشجویان بین با مدرک ۴ ساله کارشناسی می توانند در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاههای استرالیا ثبت نام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد آیلتس ۵/۶ یا ۷ است. در حال حاضر امکان پذیرش در تمامی رشته ها در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد و حتی دانشجویان در صورت ارائه سابقه کاری در رابطه با رشته های مدیریتی می توانند در رشته مدیریت کارشناسی ارشد نیز پذیرش اخذ نمایند اما به طور کلی امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های غیر مرتبط غیر از رشته مدیریت وجود ندارد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا دوره دکترا

طول دوره دکترا در دانشگاههای استرالیا ۳ تا  سال است و اخذ پذیرش در مقطع دکترا کمی دشوارتر از سایر مقاطع تحصیلی است. دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در صورت ارائه رزومه علمی مناسب و تأیید استاد راهنما می توانند در مقطع دکترا پذیرش اخذ نمایند. همانطور که گفته شد رزومه علمی متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار اهمیت خواهد داشت داشتن مقالات بین المللی، معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر جزء شرایط پذیرش دوره دکترا خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا آیلتس ۷ به بالا می باشد . با توجه به شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و امکاناتی که در بالا عرض شد نهایتا این کشور جهت مهاجرت و همچنین جهت اقامت پس از  تحصیل در استرالیا گزینه ای مناسب به شمار میرود.

طبق توضیحات ارائه شده مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به  استرالیا و برای دانشجویان و حتی متقاضیان کار در استرالیا می باشد. دانشجویانی که دانشگاههای استرالیا مشغول به تحصیل هستند اغلب اوقات برای اسکیل ورکر استرالیا اقدام می نمایند. زیرا این افراد قادر به جستجوی کارفرما تأیید وی برای استخدام می باشد و همانطور که می دانید دعوتنامه کاری امتیاز اصلی اسکیل ورکر و ویزای کار استرالیا می باشد. برایمهاجرت تحصیلی به استرالیا سن متقاضی در پروسه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بسیار اهمیت دارد و افرادی که مدت زیادی از فارغ التحصیلی قبل خود دور بوده اند از نظر سفارت مورد تأیید برای تحصیل در استرالیا نیستند و علاقه واقعی آنها برای تحصیل در این کشور احراز نمی شود. مطلبی که خیلی مهم است کیفیت بسیار بالای آموزشی در کشور استرالیاست و این موضوع آینده درخشانی برای متقاضیان و دانشجویان ترسیم می کند.

شرایط تحصیل در استرالیا

راهنمای تحصیل, اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی

برترین مرجع ارائه خدمات راهنمای تحصیل در استرالیا, اخذ پذیرش تحصیلی, بورس تحصیلی, اعزام دانشجو, نمونه مدارک, معرفی دانشگاه های برتر دنیا بر اساس رتبه ...

بیشتر بدانید
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

عواملی که باعث می شود این کشور برای تحصیل مناسب باشد شامل مقرون به صرفه بودن، کیفیت بالای زندگی و فرصت های شغلی می باشد. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ...

بیشتر بدانید