SadraMohajer

ویزا جستجو کار چیست و چه مدارکی احتیاج دارد

 • یکشنبه 9 تیر 1398
 • 684 نفر
ویزا کار المان چیست,مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا جاب سیکر المان

ویزا جستجو کار چیست و چه مدارکی احتیاج دارد

در این مقاله علاوه بر توضیح کلی شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، به توضیح مزایا و محدودیت ها، مدارک لازم، شرایط تمدید و …

ویزای جستجوی کارالمان

برای اون دسته از افرادی که نتوانسته اند از ایران شغل و کارفرمای موردنظر خود را پیدا کنند و تمایل دارند به صورت مستقیم در خاک آلمان دنبال کار بگردند، دولت آلمان یک نوع ویزا به نام ویزای جستجوی کار در نظر گرفته است.

مثلا، شما توی حوزه معماری تخصص دارید و از ایران با شرکت ها مکاتبه میکنید، اما شرکت ها میگن اگه شما آلمان بودید میتونستند شما رو استخدام کنند، اما از خارج نمیتونند، بعد شما در این حالت ویزای جاب سیکر میگیرید.
توجه کنید که حتما و حتما توصیه میشه قبل از اینکه بخواید تشریف بیارید آلمان به این فکر کنید که میخواید چه کاری انجام بدین؟ و این جوری نباشه که حالا بریم ببینیم خدا چی میخواد و چی پیش میاد!؟ مثلا تخمین درستی از هزینه ها داشته باشید، آمادگی برای مصاحبه، داشتن رزومه مناسب، و به عبارت دیگه، شما وقتی باید حضوری تشریف بیارید آلمان که ۹۰% آمادگی دارین و صرفا به دلیل عدم حضور در خاک آلمان، مثلا بخاطر اینکه ممکن پروسه ویزا طول بکشه، موقعیت کاری رو از دست میدین.

همین طور از دلایل دیگه مثلا وقتی که کارفرما لازم داره به صورت فیزیکی حضور داشته باشید. مثال دیگه وقتی هست که شما مطمئن هستید به صورت حضوری تاثیر بیشتری میتونید بذارید.
برای همین باید نسبت به بازار کار رشته و تخصص خودتون جستجوهای لازم رو انجام داده باشید و اطلاعات کافی جمع کرده باشین، مثلا اینکه کدوم شهرها بیشتر می تونید کار پیدا کنید؟ چه پیش نیازهایی لازم دارید تا اونجا بتونید کار پیدا کنید؟ زبان آلمانی برای کار کردن نیاز دارید یا فقط انگلیسی کافیه؟ و از این قبیل موارد.

شرایط گرفتن این ویزا شبیه ویزای بلوکارت هست با این تفاوت که در این مدل ویزا قرارداد کاری وجود نداره.

در این حالت پس از ارائه مدارک ذیل به سفارت آلمان و در صورت تائید مدارک، ویزای جستجوی کار  به مدت ۱۸۰ روز برای درخواست دهنده صادر می شود.

 1. مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای جستجوی کار
 2. ترجمه رسمی انگلیسی یا آلمانی آخرین مدرک دانشگاهی با مهر تائید سفارت
 3. تائیدیه آنابین یا ارزیابی ZAB
 4. رزومه کاری مناسب به زبان انگلیسی یا آلمانی که نشان‌دهنده سوابق و توانائیهای شغلی شما باشد.
 5. گواهی تائید اشتغال بکار از شرکتهایی که در آنجا کار کرده اید.
 6. گواهی انگلیسی تمکن مالی به ارزش حداقل ۴۳۲۰ یورو از بانک (این مبلغ در روادید قید خواهد شد و باید در زمان ورود به آلمان همراه شما باشد و در آلمان یک حسابی بانکی بلوکه (Superrkonto) واریز گردد. یا دعوتنامه رسمی (Verpflichtungserklärung) مطابق با مواد ۶۶ و ۶۸ قانون اقامت آلمان
 7. انگیزه نامه مناسب به زبان انگلیسی یا آلمانی
 8. ترجمه انگلیسی یا آلمانی مدارک شناسایی با مهر تایید سفارت
 9. مبلغ ۷۵ یورو پول خرد جهت هزینه بررسی و صدور ویزا / صرفا اسکناس
 10. نشانی محل سکونت در آلمان (رزرو هتل یا دعوتنامه غیررسمی از خویشاوندان و یا دوستان به همراه کپی کارت شناسایی آلمانی و یا گذرنامه خارجی به همراه کپی مجوز اقامت معتبر)
 11. فرم تکمیل شده درخواست ویزا (راهنمای تکمیل فرم در خواست ویزا)
 12. مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی، مدرکی که نشان دهد حداقل شما توانایی مکالمه را دارید
ویزای کار کانادا، راهنمای کامل دریافت ویزای کار کانادا توسط تیم صدرا مهاجر

ویزای کار کانادا

آیا قصد دارید برای ویزای کاری کانادا اقدام کنید ؟ چگونه می توان ویزای کار کانادا را دریافت کرد ؟ قوانین اخذ ویزای کار کانادا را می دانید ؟ با صدرا مهاجر همراه باشید

بیشتر بدانید
آموزش گام به گام چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اگر برای دوره های تحصیلی بیش از۶ ماه قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید و شهروند کشورهایی هستید که نیاز به ویزای تحصیلی کانادا دارید این مقاله را مطالعه نمایید.

بیشتر بدانید
توضیح مراحل اخذ ویزای مطالعاتی کانادا به طور کامل

اخذ ویزای مطالعاتی کانادا

تجربه نشان داده‌است که در مقایسه با افرادی که فرصت مطالعاتی نرفته‌اند، احتمال جذب افرادی که در دوره دکتری به فرصت مطالعاتی رفته‌اند بسیار بیشتر خواهد بود. 

بیشتر بدانید
تفاوتهای ویزای مالتیپل کانادا و مزایای آن

اخذ ویزای مالتیپل کانادا

مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا، رفت و آمد بدون محدودیت به این کشور و عدم نیاز به تمدید هر ساله این ویزا است. اما می‌توان موارد دیگری را نیز به مزایای این نوع ویزا افزود:

بیشتر بدانید
معرفی کامل ویزای سینگل کانادا، شرایط اخذ ویزای سینگل کانادا

اخذ ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل تنها اجازه یک بار ورود را می دهد و برای 3 ماه از تاریخ صدور معتبر است.ولی برای دریافت ویزای سینگل شرایطی لازم است که در این مقاله ذکر می گردد.

بیشتر بدانید
اخذ ویزا ی کار المان

ویزای کار المان

شرایط اخذ ویزای کار کشور آلمان و انواع ویزاهای کاری المان برای کسانی که قصد دریافت کارت ابی یا ویزای کاری المان را دارند موردبررسی قرار گرفت.

بیشتر بدانید
ویزا جستجو کار المان

ویزا جستجو کار چیست و چه مدارکی احتیاج دارد

در این مقاله علاوه بر توضیح کلی شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، به توضیح مزایا و محدودیت ها، مدارک لازم، شرایط تمدید و …

بیشتر بدانید